Watersnood in Pakistan: Noden in het zuiden blijven hoog
Woensdag 20 oktober 2010
Tien weken na het begin van de overstromingen is het water weggetrokken in de provincies Khyber Pakhtunkhwa en Punjab. In de provincies Sindh en Baluchistan blijft AZG ontheemden helpen.
Niet alleen met onmiddellijke noden zoals gezondheidszorg en drinkwater, maar ook met tijdelijke onderkomens. Medische teams blijven Sindh doorkruisen met mobiele hulpposten. In het zuiden van de provincie waren diarree en huidziekten de belangrijkste doodsoorzaak bij het begin van de overstromingen. Die cijfers zijn nu sterk gedaald, maar nu krijgen de teams meer te maken met patiënten met algemene pijn. Die pijn is waarschijnlijk het gevolg van de uitzonderlijke stress. Daarom zijn teams begonnen met mentale gezondheidszorg.
Voedsel en water
Daarnaast blijven de teams ook alert voor ondervoeding in Sindh en Baluchistan. Na de overstromingen steeg het aantal kinderen in de voedingscentra van Artsen Zonder Grenzen snel, door de voedselschaarste en het grote aantal ontheemden op sommige plaatsen. Artsen Zonder Grenzen behandelde al meer dan 3.600 ondervoede kinderen.Er word ook meer dan 1.250.000 liter zuiver water per dag verdeeld en teams van Artsen Zonder Grenzen bouwen latrines, douches en kranen om de handen te wassen. Gezondheidsvoorlichters verspreiden informatie over hygiëne. Dat alles moet de gezondheidsrisico’s, die sterk toenamen met de overstromingen, helpen inperken.